דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
2.9 ממוצע
1
2
2
2
3
2
4
1
5
2
מפוצלים 1: מפוצלים

מפוצלים 1: מפוצלים


דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
2.9 ממוצע
1
2
2
2
3
2
4
1
5
2

במקום 40 

26 

הכריכה האחורית

בחירה אחת קובעת מי הם חבריך, בחירה אחת מגדירה את אמונותיך, בחירה אחת קובעת את הנאמנויות שלך לתמיד, בחירה אחת יכולה לשנות אותך...

בשיקגו הבדיונית, כפי שהיא מוצגת בספר הדיסטופי "מפוצלים", מחולקת החברה לחמישה פלגים, שכל אחד מהם מקדיש את עצמו לטיפוח ערך מסוים: כנות,הקרבה עצמית, אומץ לב, ידידות ואוריינות.

אחת לשנה, ביום קבוע, כל אחד מבני השש-עשרה מחויב לבחור את הפלג שאליו הוא מחליט להשתייך ולהקדיש לו את חייו.

 

ביאטריס, הגיבורה המרכזית של הסיפור, צריכה להחליט האם היא בוחרת להישאר עם משפחתה בפלג שבו גדלה והתחנכה, או להיות מי שהיא באמת. הבחירה שלה מפתיעה את כולם וגם את עצמה.

בתקופת ההתנסויות התובעניות שעוברים המעומדים שהצטרפו לפלג אומץ לב, שבו בחרה גם היא, משנה ביאטריס את שמה ל"טריס" ומתלבטת מי הם באמת חבריה והאם הקשר הרומנטי עם אחד המפקדים מתיישב עם אורח החיים שבחרה בו. לטריס יש גם סוד שאינה מגלה לאיש, כי גילוי הסוד יביא למותה. העלילה מסתבכת כשטריס הצנומה, הנחושה והערכית מגלה שמזימה נוראה מאיימת לשנות בכוח הזרוע את מבנה חברת הפלגים שבה היא חיה, תוכנית המאיימת בעיקר על בני משפחתה ואנשי הפלג שבו היא נולדה. טריס מבינה שהסוד שלה יכול לעזור לה להציל את האנשים שהיא אוהבת... או להביא לאובדנה.

זה הספר הראשון בסדרת ספרי מתח דיסטופיים, שמתרחשות בהם החלטות מחשמלות, בגידות שוברות לב, הפתעות מהממות ופרשיית אהבים בלתי צפויה. ספר מושך ומרתק התופס את הקורא ולא מניח לו.

ספר ראשון בסדרה שכבשה את ארצות הברית בסערה, ומכרה תוך שנה למעלה ממיליון עותקים. המחברת ורוניקה רוֹת היא בוגרת החוג לכתיבה יוצרת באוניברסיטת נורת'ווסטרן שבשיקגו. בהיותה סטודנטית כתבה סיפור שהפך להיות ספרה הראשון "מפוצלים".

הספר השני בסדרה - "מורדים" - ראה גם הוא אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

 

 

המשך קריאה
קראתם את הספר ואתם לא יכולים להיפרד ממנו?

במקום 40 

26 

  • ISBN: 31-9005573
  • גודל (עמ'): 394
  • מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד
  • יצא לאור ב-: 24/11/2012
  • שם המחבר: ורוניקה רות
  • תורגם ע"י: נילי לוי
  • זמין להשאלה: כן