דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
האם פריז בוערת

האם פריז בוערת


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
37 

הכריכה האחורית

אוגוסט 1944. פריז כבושה על ידי הנאצים אך בעלות הברית מגדילות את אחיזתן בצרפת. היטלר מבקש להרוס את פריז כדי שזו לא תיפול שלמה בידיהן. הוא ממנה מפקד חדש לעיר, דיטריך פון קולטיץ, קצין ממושמע שהחריב כבר את רוטרדם וסבסטופול, ופוקד עליו לא לאפשר בשום פנים ואופן את נפילתה של פריז בידי האויב, ואם יגיע האויב עליו למצוא בה רק תלי חורבות. אולם, דרישתו של הפיהרר למחוק את העיר היפה בעולם מעולם לא בוצעה. ב-19 באוגוסט התקוממו הפריזאים נגד הכובשים הנאצים וב-26 באוגוסט צעד הגנרל דה גול לקתדרלת נוטרדאם בעוד ירי צלפים נשמע מגגות פריז. הבירה הצרפתית שוחררה!

 

זהו הסיפור האמיתי והמצמרר החושף כיצד עיר האורות ניצלה מגזר דין המוות של היטלר. נסיבות האירוע ההיסטורי יוצא הדופן מוצגות בפני הקורא בספר המותח, המרתק, והמוקפד הזה, שהיה לרב-מכר עולמי מיד עם צאתו לאור בשנת 1965. שנה לאחר מכן נעשה על פיו סרט בכיכובם של קירק דאגלס ואלן דלון.

 

"למרות שכולנו מכירים את סופו של הסיפור, אנחנו כל כך שקועים בעלילה עד שהאירועים משפיעים עלינו בעוצמה דומה לזו שהשפיעו על אלה שנטלו בהם חלק"

- Los Angeles Times

 

"סיפור עוצר נשימה, יחיד ומיוחד"

- The Observer

 

"יוצא דופן...מרתק..."

- Time Magazine

 

ההצלחה העצומה של השותפות בין שני הכותבים, לארי קולינס הבריטי (2005-1929) ודומיניק לפייר הצרפתי (נולד ב-1931), החלה עם פרסומו של האם פריז בוערת?; המשיכה עם Or I'll Dress You in Mourning – על לוחם השוורים מנואל בניטז אל קורדובז; ירושלים, ירושלים – על הקמת מדינת ישראל ו- Freedom at Midnight – על עצמאותה של הודו ב-1948 ורצח גנדי. בשנת 1981 פרסם הצמד את רומן הפרוזה הראשון שלו, הפרש החמישי, המתאר תקיפה ורוריסטית על ניו יורק פרי תכנונו של קולונל קדאפי. לאחר הפסקה של כמה שנים, זמן קצר לפני מותו של קולינס, חזרו השניים לשתף פעולה בספר Is New York Burning? – רומן המערבב דמויות פיקטיביות ואמיתיות ומדמה מתקפת טרור על העיר ניו יורק.

 

קולינס ולפייר נהגו לכתוב כל אחד בשפתו (אנגלית וצרפתית) וספריהם יצאו לאור סימולטנית, בשתי השפות, בשש-עשרה מדינות שונות. עבודותיהם בולטות בתשומת הלב העצומה לפרטים ובהתבססות על מחקר מעמיק.

 

קראתם את הספר ואתם לא יכולים להיפרד ממנו?
37 
  • ISBN: 3624385
  • גודל (עמ'): 455
  • מו"ל: ידיעות ספרים
  • יצא לאור ב-: 24/04/2011
  • שם המחבר: דומיניק לפייר, לארי קולינס
  • תורגם ע"י: דרורה בלישה