דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4.7 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
2
האבולוציה של ברונו ליטלמור
בנג'מין הל

האבולוציה של ברונו ליטלמור

בנג'מין הל

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4.7 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
2
37 

הכריכה האחורית

ברונו ליטלמור לא דומה לאף שימפנזה בעולם. מפותח, מודע לעצמו ומחונן במידה על־טבעית, ברונו הצעיר גדל בבית הגידול של גן חיות מקומי. כשפרימאטולוגית בשם לידיה ליטלמור מגלה את כישרונו הייחודי של ברונו, היא משכנת אותו בביתה כדי לפקח על חינוכו ולטפח את תשוקתו לציור. אך חרף כל כישרונותיו מתקשה השימפנזה לרסן את דחפיו הראשוניים יותר. התפרצויותיו של ברונו עולות ללידיה בעבודתה ושולחות את הצמד הבלתי סביר למה שמתברר כאחד המסעות הבלתי נשכחים ביותר, ולסיפור האהבה המרגש ביותר בספרות של השנים האחרונות.

ברומן האבולוציה של ברונו ליטלמור מציג בנג'מין הייל סיפור התבגרות מקורי שלפרקים הוא קומי ולפרקים אלים, לפרקים שובר לב ולפרקים פרברטי. זהו רומן על מציאת זהות עצמית ועל העמידה עליה, המצליח לבטא בצורה מבריקה וחד־פעמית מה פירוש הדבר להיות אנושי.
בנג'מין הייל הוא בוגר הסדנה לכתיבה יצירתית באוניברסיטת איווה, שם קיבל את מלגת פרובוסט כדי להשלים את כתיבתו של רומן זה. הוא היה אופה, איש ביטחון, צייר, קריקטוריסט, מאייר וכותב טכני. הייל גדל בקולורדו וכיום מתגורר בניו יורק.
"הספר האבולוציה של ברונו ליטלמור הוא עונג מזוקק." - כריסטופר בהה, הניו יורק טיימס בוק רוויו
"מבריק!" - ג'ודי פיקו
"מהעיסוק שלו בקסמה של ההכרה דרך תפקודה של השפה, מערכה של האמנות עד לשאלת מוסריותו של המדע, האבולוציה של ברונו ליטלמור הוא ספר עוצמתי, פרוע ומבריק." - רון צ'רלס, הוושינגטון פוסט
"שהו מעט בעולמו המנצנץ של הייל ותבואו על שכרכם: הגאוניות של הספר שזורה בין דפיו... הוא מציע לנו את כל מה שאנחנו מבקשים מרומן: בידור עשיר וקומדיה, כנות רגשית שאינה משתפכת ויכולת להגשים את השאיפה הגדולה שהוא מציב לעצמו." - ג'קוב סילברמן, פבלישרס מרקטפלייס

המשך קריאה
קראתם את הספר ואתם לא יכולים להיפרד ממנו?
37 
  • ISBN: 978-965-552-529-8
  • גודל (עמ'): 496
  • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
  • יצא לאור ב-: 01/03/2015
  • שם המחבר: בנג'מין הל
  • תורגם ע"י: אורטל אריכה